Sołectwo Czeczewo

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.09.2020

Email Drukuj PDF

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.09.2020

Za wszelkie dary duchowe i materialne złożone na rzecz naszej Parafii, a zwłaszcza dzisiaj złożone na tzw. tacę inwestycyjną, składam serdeczne Bóg zapłać. Również dziękuję za utrzymanie kościoła w miesiącu wrześniu rejonowi Czeczewo – lewa strona, a w miesiącu październiku zapraszam do pomocy rejon IX – Martenki.

Przypominam o dzisiejszym spotkaniu - po Sumie /po jednym z rodziców ze względu na COVID i to jednak w kościele, a nie w salce/ rodziców dzieci z naszej Parafii, które będą miały przystąpić do I – szej Komunii świętej w przyszłym roku.

Na nabożeństwa różańcowe zapraszam na godz. 17.00, a w niedziele o 10.40. Dzieci zaś szczególnie w poniedziałki, środy i piątki.

W tym tygodniu przypadają tzw. Dni Eucharystyczne. Nabożeństwo do NSPJ oraz do NSNMP w połączeniu z nabożeństwem różańcowym. Spowiedź w piątek od godz. 16.00. A w sobotę odwiedzę chorych.

Zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa przed kościołem odbywa się zbiórka do puszki w celu pomocy uchodźcom, którzy ucierpieli w skutek pożaru na greckiej wyspie Lesbos. Za złożone ofiary serdecznie dziękuję.

Ponadto zbliża się miesiąc październik, a więc trzecia w tym roku, a zarazem ostatnia w tym roku tzw. „kopertowa” zbiórka na malowanie kościoła oraz wyremontowanie wieżyczki na kościele. Stąd począwszy od przyszłej niedzieli października będą zbierane owe tzw. „kopertowe” ofiary. Stąd bardzo proszę – jak miało to miejsce w marcu i czerwcu, swoje ofiary przeznaczone na ten cel składać w kopertach z podanym w środku adresem - abym mógł ową Rodzinę nanieść na listę ofiarodawców. Bardzo proszę o zrozumienie.

W przyszłą niedzielę będzie można wesprzeć swoją ofiarą złożoną do puszki przed kościołem budujące się w Kartuzach powiatowe Hospicjum Caritasu. Jest to przedsięwzięcie całego Powiatu – budowę wspomagają wszystkie Gminy z osobna, a także Parafie. Przed rokiem już wsparliśmy ten zbożny cel, ale koszty budowy są ogromne i stąd ta nasza tegoroczna zbiórka jako „cegiełka” na owe Hospicjum.

Stale też przypominam o tym, że w kościele obowiązuje zasłanianie nosa i ust. Ponadto jest zalecenie, aby przyjmujący na rękę Komunię świętą – gdy jest tylko jeden kapłan, przyjmowali ją jako pierwsi.

Dobre Nowiny.

ZAPOWIEDZI

Marta Muża, zam. Parafia Bożepole Wielkie

Krzysztof Wilczewski, zam. Parafia Czeczewo