Sołectwo Czeczewo

Powiat Kartuski w żółtej strefie 2020

Email Drukuj PDF

Od godziny 00.01 dnia 29 sierpnia br. Powiat Kartuski w tym także Gmina Przodkowo znajdować się będą w tzw. „żółtej strefie”

W "żółtych" powiatach w przestrzeni publicznej ( na wolnym powietrzu) nie trzeba nosić maseczek lub przyłbic. Należy natomiast zachowywać 1,5-metrowy dystans społeczny. Wesela i inne imprezy rodzinne mogą odbywać się do 100 osób. W restauracjach i gastronomii należy zakrywać usta i nos, jest też limit - 1 osoba na 4 metry kwadratowe.

W kinach także jest limit 25 procent zajętych miejsc. W strefie żółtej przy organizacji targów i kongresów obowiązuje m.in. limit 1 osoba na 4 metry kwadratowe. W parkach rozrywki i wesołych miasteczkach może przebywać 1 osoba na 5 metrów kwadratowych. Limity w siłowniach i centrach fitness to 1 osoba na 7 metrów kwadratowych. Wydarzenia sportowe mogą odbywać się przy 25-procentowej widowni.

W związku z zaistniałą sytuacją:

1. Zachęcamy do ograniczenia wizyt w Urzędzie Gminy do niezbędnego minimum.

2. W związku z wymogiem przestrzegania reżimu 1 osoby na 4 metry kwadratowe, znacznie zostanie ograniczona przepustowość interesantów w Urzędzie, co spowoduje konieczność oczekiwania na możliwość załatwienia sprawy.

3. Zachęcamy do dokonywania wpłat należności w urzędzie za pośrednictwem bankowości elektronicznej z wykorzystaniem internetu.

4. W razie braku możliwości proszę o zwracanie się o pomoc w dokonaniu wpłat do sołtysów.

źródło:www.przodkowo.pl